Kurz přípravy na canisterapii

 
Chcete proniknout do problematiky canisterapie?
Chcete se svým psem tvořit canisterapeutický tým?
Chcete být se svým psem připraveni na práci s klienty?
Pak právě Vám je určen Kurz přípravy na canisterapii, který startují 20. ledna 2017 v Rožnově pod Radhoštěm
 
Co to je canisterapie?
Canisterapie je vlastně léčba psem, během níž se využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka.
 
Jaký pes je pro canistrapii vhodný?
Na plemeni nezáleží, základním předpokladem je klidná a vyrovnaná povaha. Velmi kladný a silný vztah k lidem, kontaktnost psa vůči lidem. Snášenlivost a neagresivita k dalším psům.
 
Výcvik je veden systematicky pomocí pozitivního posilování.
 
K organizaci:
Kurz obsahuje 10,5 výcvikových hodin. Cvičit budeme vždy v pátek od 17 do 18:30 hodin, od 20. ledna 2017 do 3. března 2017 (7 lekcí). Každá lekce bude obsahovat trochu teorie, ale hlavně se budeme věnovat praktické přípravě týmu.
Podmínkou účasti týmu je zvládnutá základní poslušnost psa, té se budeme věnovat okrajově. Většinu času věnujeme přípravě na praxi canisterapeuticého týmu, včetně nácviku komunikace a aktivit s klienty. Určitě se budeme věnovat i přípravě na polohování a polohování.
Lekce na sebe vzájemně navazují, účastnit se lze jen celého kurzu.

Minimální počet účastníků: 6
Maximální počet účastníků: 10
 
Kde: výcviková hala s umělým povrchem, Tvarůžkova 2492, Rožnov pod Radhoštěm.
V hale se dá přitopit plynovým topením, k dispozici je tekoucí voda, WC, možnost uvaření čaje a kávy.Hala se nachází v prvním patře do kterého vedou plechové schody. Dbejte o bezpečnost - svou i Vašeho psa! V budově je zakázán volný pohyb psů, proto mějte při příchodu a odchodu psa na vodítku.Před budouvou za plotem je travnatá plocha na venčení - udržujte prosím čistotu.
 
S sebou:
Psa, dobru náladu, hladký nejlépe látkový obojek, krátké (cca 1,5m) hladké vodítko bez karabin a ne propínací, 2 – 3 druhy pamlsků různých hodnot, klikr – pokud s klikrem pracujete, oblíbenou hračku, karimatku nebo jinou vhodnou podložku na relaxaci a nácvik polohování (případně i deku nebo spacák), misku na vodu pro psa. Pokud si chcete dělat poznámky tak sešitek a tužku na psaní.
 
Po ukončení kurzu proběhnou CT zkoušky. Zkoušek se mohou účastnit psi stáří minimálně: malý pes 12 měsíců, střední pes 15 měsíců, velký pes 18 měsíců. Kurz můžete absolvovat i přesto, že pes nedosahuje příslušný věk a nepůjdete tedy ke zkouškám. Kurz je vhodný i pro certifikované týmy, které se potřebují připravit na praxi, nebo se zdokonalit v dovednostech. Cena kurzu neobsahuje poplatek za zkoušky.
 
Přihlášky: mailem na kara69@seznam.cz, uveďte své celé jméno, jméno psa, stáří psa, plemeno psa.
 
Cena kurzu: 2000,-Kč/tým
 
Přiihláška bude akceptována po zaplacení částky za kurz, platbu zasílejte na číslo účtu 670100-2213821442/6210 VS 20012017, do zprávy pro příjemce prosím uvést Vaše příjmení + CT kurz.
Platba je přenosná na jiného účastníka, ale při neúčasti a nesehnání náhradníka je nevratná.
 
Kurzu se mohou účastnit jen klinicky zdraví psi. Nesmí se účastnit feny ve druhé polovině březosti, nebo v době laktace.
 
Pořadatel neodpovídá za škody způsobené psem. Pořadatel neodpovídá za zranění psa či psovoda, účast na vlastní nebezpečí.