Kurz CT podzim 2017

 

Kurz přípravy na canisterapii 2.10.2017 - 30.10.2017

Kdy: od 2.10.217 do 30.10.2017, každé pondělí od 19 do 21 hodin

Kde: Tvarůžková 2492, Rožnov pod Radhoštěm, krytá agility hala s umělým povrchem

S kým: lektorka Kamila Raiskubová, více o mě: cedletes.webnode.cz/vycvik/

 

Canisterapie je léčba psem, u které se využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka.

Canisterapeutický tým tvoří pes a jeho psovod/vůdce.

Nároky na psa: nezáleží na plemeni, základním předpokladem je klidná a vyrovnaná povaha, kladný a velmi silný vztah k lidem, snášenlivost s ostatními psy. Pes by měl zvládat základní poslušnost (přivolání, chozi na prověšeném vodítku, polohy, odložení...)

Nároky na člověka/vůdce týmu: neagresivita, komunikativní a příjemné vystupování, slušnost, spolehlivost, zodpovědnost (nejen za sebe, ale především za psa a klienta)

Kurz: výcvik je veden formou pozitivního posilování. Obsahem každé lekce je teorie (té bude věnován kratší čas), ale hlavně cvičení a příprava na praktickou canisterapii. Zaměříme se především na: poslušnost a ovladatelnost CT psů, sebeovládání a sebekontrolu psů, triky a dovednsoti využitelné v praxi, hry pro psy a se psy s využitím v canisterapii, přípravu pomůcek, inspiraci na činnost, komunikaci s klienty, naučíme se pracovat s různými handicapy a věkovými kategoriemi, zvládání netradičních a krizových situací na canisterapii, nácvik a rozvoj komunikace s klienty, nácvik a rozvoj kontaktu s handicapovanými, nácvik a rozvoj polohování......

Ke každému týmu je samozřejmostí individuální přístup.

 

Organizace kurzu:

Kurz obsahuje 10 výcvikových hodin. Jednotlivé lekce na sebe navazují, lze absolvovat jen celý kurz (ne jednotlivé lekce).

Kapacita kurzu: minimálně 4 cvičící týmy, maximálně 10 cvičících týmů. Rodinní příslušníci vítáni - budou aktivně zapojeni do průběhu kurzu.

V průběhu kurzu bude vypsán termín CT zkoušek, zkoušky nejsou součástí tohoto kurzu.

Přihlášení: zájemci prosím pošletze na email kara69@seznam.cz své jméno a příjmení, jméno a plemeno svého psa a věk svého psa.

Platba: Částka za celý kurz činí 2000,-Kč (1hodina = 200,-Kč). Platbu poukazujte na účet 670100-2213821442/6210. VS 201709, do zprávy pro příjemce uveďte své příjmení. Přihláška je platná až po obdržení platby. Odchovanci CHS Cedletes mají na kurz 50% slevu.

 

S sebou:

psa, hladký nestahovací obojek, hladké cca 1,5 metru dlouhé vodítko, pamlsky (větší množství vlhkých pamlsků), pokud používáte tak klikr, fračku pro psa, podložku na relax a polohování (deka, karimatka...), tužku a papír na poznámky, boudičku nebo klec na odložení psa (pokud máte).

 

V hale je k dispozici WC, tekoucí voda, možnost uvaření čaje nebo kávy.

Upozornění:

Do haly se vstupuje po plechových, strmějších schodech - dbejte na bezpečnost svého psa a svou. V areálu se pohybujte pouze se psem na vodítku. Volný pohyb a venčení je možné na louce, která je ihned za oplocením areálu. Uklízejte po svých psech exkrementy. V hale je zakázáno venčení psů. Respektujte pokyny lektora.

Účast na výcviku/kurzu na vlastní nebezpečí. Pořadatel neodpovídá za škody způsobené psem, ani za případné zranění psa/psovoda.